Speed Week Results
Sunday August 15, 2010

Back to 2010 Results

 

Short Course Records

Number Engine Body Entry Name OldRec NewRec Driver Name
60 V4F    BSTR    Fast Four Special 115.092 127.352 Peter Hendrickson
153 XXF    VGC     Ferguson & Osborn 156.630 157.132 Tyler Osborn
246 F      STR     Mariani Farms 170.560 179.052 Dennis Mariani
260 D      BGRMR   Brace's Greenhouses 142.821 155.634 Edward Brace
280 XO     GALT    McMeekin Brothers 166.037 167.416 Jane McMeekin
342 XF     VFALT   Heady Endeavors 132.303 134.972 Paul Heady
838 H      BFMR    Glenn Chambers 137.515 164.507 Glenn Chambers
853 XF     MP      Ken Cook 111.719 112.128 Ken Cook
1847 XF     BGRMR   Scrap Iron 0.000 130.232 Phillip Landry
2132 H      BGCC    Hondata RSX 163.808 200.152 Doug Macmillan
4240 F      GCC     Hondata CRX 173.946 176.578 Craig Corbin
7879 H      PRO     Robertson Racing 131.769 149.468 Taylor Robertson
473B 1350CC M-G     Vance & Forstall Racing 188.056 190.056 Suzuki
741B 1350CC M-VG    Bob Lewis 101.955 116.411 H/D
767B 175CC  APS-PF  Salt Biscuit 0.000 64.621 Lifan
846B 175CC  MPS-VF  Christophe Marquis 0.000 46.398 Peugot
1127B 750CC  M-PBG   MPH Racing 0.000 129.134 BMW
1255B 125CC  M-VG    KTC Saline Madam 0.000 37.501 Guome - Rhone
1448B 1650CC SC-F    Wally Kohler 0.000 152.075 Kawasaki
3411B 50CC   APS-PG  Scott Guthrie Racing 0.000 53.878 John Levie
3536B 750CC  APS-F   Ralph Hudson 194.912 200.332 Suzuki
7601B 175CC  A-BF    Team McLeish TZ 54.713 105.532 Ferdi
9675B 750CC  M-F     Performance Werx 167.076 169.236 Suzuki

 

TOP


Long Course Records

Number Engine Body Entry Name OldRec NewRec Driver Name
126 E      CGC     Cohn Jucewic Monza 188.114 210.420 Robbie Cohn
326 I      GL      Dan Perez 194.340 198.953 Roger Cook
426 C      GRMR    Low Sodium 199.495 222.302 William Boelcke
428 C      BFRMR   Emmons Special 280.012 289.766 Chavin Emmons
451 A      BGS     Speed by Spectre 286.262 324.350 Amir Rosenbaum (3)
487 A      BGT     David Pilgrim 236.664 246.148 David Pilgrim
675 XXO    GALT    Harris and Wester 184.149 200.174 Richard Ross
898 AA     MP      Norris Andersen 201.992 208.965 Norris Andersen (2)
1932 C      STR     Goldstrom & Jesel 218.345 223.347 Jimmy Falschlehner
6060 K      GL      Costella - Dennee 174.466 181.696 Michele Brading
8080 J      FS      Costella - Cunha 207.660 213.841 Tim Cunha (2)
9991 XO     BGALT   Salt Cat Racing 175.763 183.714 Doug Grieve
276B 1000CC M-G     Scott Guthrie Racing 175.351 185.229 Suzuki

 


 

Back to 2010 Results

TOP